#SUKCES
Tylko dla odważnych

15 października 2018
Hotel Radisson, Szczecin

O konferencji

Aktualna sytuacja na rynku pracy sprawia, że pracodawcy muszą dołożyć wszelkich starań, aby to właśnie ich firma i oferta zatrudnienia zostały wybrane przez daną osobę. Pracownik, który czuje się dobrze w swoim miejscu pracy, któremu odpowiadają warunki jego zatrudnienia, to pracownik zaangażowany, który jest w stanie dać więcej od siebie, a tym samym przyczynić się do większej wartości przedsiębiorstwa i jego ewentualnego sukcesu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku chcemy pokazać jak ważny w dzisiejszych czasach jest wizerunek przedsiębiorstwa i jakie realne korzyści on daje. Będziemy rozmawiać o łączeniu działań mających na celu budowanie marki przy jednoczesnym kładzeniu nacisku na pozyskiwanie kompetentnych pracowników. Przedstawimy przykłady inspirujących historii osób i przedsiębiorstw, zarówno z rejonu Pomorza Zachodniego, jak i spoza granic naszego kraju, którzy odnieśli sukcesy, ale także porażki w prowadzonych biznesach.

Postaramy się aby uczestniczy konferencji wyszli z niej zainspirowani i zmotywowani do działania, aby z większą siłą i zapałem ukierunkować się na odniesienie #Sukcesu.

Głównym gościem spotkania będzie dr Mateusz Grzesiak, autor 15 książek, przedsiębiorca, wykładowca akademicki i najbardziej znany polski trener, który opowie uczestnikom konferencji jak radzić sobie z osiąganym #Sukcesem.

Kolejnym gościem będzie Rafał Masny – youtuber, współzałożyciel firmy ABSTRA TV, twórca kanału „To już jutro”. Opowie o wyzwaniach, sukcesach i porażkach towarzyszących założycielom w trakcie tworzenia kanałów oraz spółki.

Prelegentem konferencji będzie również Artur Kurasiński – przedsiębiorca skupiony na wspieraniu i inwestowaniu w projekty technologiczne, mentor na międzynarodowych konkursach startupowych , poczytny i wpływowy bloger oraz aktywny komentator branżowy. Artur opowie uczestnikom konferencji dlaczego tylko niektórym udaje się zbudować firmę, która przetrwa tylko pierwszy rok oraz o znaczeniu pracy zespołowej.

#Sukces. Tylko dla odważnych to konferencja adresowana do właścicieli i pracowników przedsiębiorstw z różnych branż,  pomysłodawców start-upów, ludzi twórczych z nietuzinkowymi pomysłami na biznes, pracowników działów HR.

Zapraszamy serdecznie do udziału!

 

Patronat

Patronat honorowy nad konferencją objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 

Partnerzy

      

 

Masz pytania?

Małgorzata Wleklak, tel. 515 253 258, e-mail: m.wleklak@zarr.com.pl

Urszula Chrąchol-Barczyk, tel. 512 205 489, e-mail: u.chrachol-barczyk@zarr.com.pl

Agenda

8.00 - 9.00

Rejestracja

9.00 - 9.05

Powitanie uczestników

Robert Michalski, Prezes ZARR S.A.
Renata Zaremba, Wiceprezes ZARR S.A.

9.05 - 9.35

Sukces osiągnięty pasją - czyli jak robi to młode pokolenie?

Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego
Rafał Masny, założyciel kanału na YouTube "To już jutro"
Małgorzata Dziembaj, Foonka

9.35 -10.05

ABSTRA TV - o wyzwaniach, sukcesach i porażkach towarzyszących założycielom w trakcie tworzenia kanałów oraz spółki

Rafał Masny

10.05 - 10.35

Jak umiejętności pracowników wpływają na rozwój przedsiębiorstw w Polsce a jak w Europie?

Peter Häfner, engage, Berlin
Rene Tõnnisson, Baltic Innovation Agency, Tartu
Artur Perwenis, Tieto

10.35 - 11.05

Szpilki w IT, czyli o kobietach w cyfrowym świecie

Geek Girls Carrots:
Małgorzata Ratajska-Grandin
Aleksandra Misiura
Daria Matyszewska
Justyna Wasilewska

11.05 – 11.25

Przerwa kawowa

11.25 - 11.55

Finansista, marketingowiec, sprzedawca i… sprzątaczka - dlaczego startupowiec tak często się przebiera?

Marcin Pleskacz, Escape Room Supplier
Marcin Skonieczny, Patronite/Dige
Maciej Roth, AEROSIZE

11.55 - 12.25

Do biegu! Gotowi? Start… po employer branding!

Prowadząca panel: Katarzyna Opiekulska, Dyrektor Zarządzająca w LSJ HR Group
Anna Miśko, Dyrektor Działu HR w home.pl S.A.
Angelika Muchowska, HR Comunication Specialist w KK Wind Solutions

12.25 - 13.10

Dlaczego tylko niektórym się udaje zbudować firmę, która przetrwa tylko pierwszy rok?

Artur Kurasiński

13.10 - 13.40

Z pustego i Salomon... możliwości finansowania rozwoju przedsiębiorstw i kompetencji pracowników

Robert Michalski, Prezes ZARR S.A.
Andrzej Przewoda, Dyrektor WUP
Maciej Kafel, POLFUND
Kamil Zieliński, 7HR

13.40 - 14.15

Lunch

14:15 - 15:45

Jak się podnieść po porażce i osiągnąć sukces

Mateusz Grzesiak

Konferencja współfinansowana ze środków publicznych Województwa Zachodniopomorskiego

Województwo Zachodniopomorskie
Pomorze Zachodnie

Projekt współfinansowany
ze środków Unii Europejskiej

Unia Europejska

Prelegenci

Robert Michalski

Robert Michalski

Prezes Zarządu ZARR S.A., wcześniej zastępca Dyrektora w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego zaangażowany z #Sukcesem w realizację z dwóch edycji Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 i 2014-2020. Jako Prezes Zarządu ZARR S.A. nadzoruje funkcjonowanie Zachodniopomorskiego Funduszu Rozwoju (ZFR), w którego portfelu znajdują się środki zwrotne (pożyczki, poręczenia, wejścia kapitałowe) w ramach JEREMIE oraz JESSICA oraz prace nad dwoma projektami unijnymi: „Dofinansowanie usług rozwojowych dla zachodniopomorskich MMŚP” i międzynarodowy projekt „WeP UP!”.

Renata Zaremba

Renata Zaremba

Wiceprezes Zarządu ZARR S.A. Przedsiębiorca, menadżer, marketingowiec. Poseł RP i radna RM Szczecin dwóch kadencji. Z wykształcenia politolog. Działa z #Sukcesem na rzecz rozwoju Pomorza Zachodniego i wsparcia przedsiębiorczości. Doprowadziła m.in. do 10-krotnego obniżenia stawek podatku wieczystego w portach Szczecin i Świnoujście (z 3% do 0,3% stawki) z którego dzisiaj korzystają podmioty gospodarcze. Przeprowadziła ustawę o kontroli niektórych inwestycji, która ma na celu ochronę strategicznych polskich spółek przed wrogim przejęciem, m.in. ZCH Police z Grupy Azoty. Wspierała z #Sukcesem środowisko kupieckie.

Olgierd Geblewicz

Olgierd Geblewicz

Od 2010 r. pełni funkcję Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Magister prawa i ekonomii, karierę zawodową rozpoczął od pracy w banku, pracował w sektorze gospodarki komunalnej, pełnił funkcję Prezesa ZWIK w Szczecinie. Od 2001 r. członek Platformy Obywatelskiej RP. Wiceprzewodniczący Komisji Obywatelstwa, Sprawowania Rządów, Spraw Instytucjonalnych i Zewnętrznych (CIVEX) Komitetu Regionów. Laureat nagrody Konfederatka – „Przyjaciel pracodawcy” – przyznawanej przez organizację Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej.

dr Mateusz Grzesiak

dr Mateusz Grzesiak

Dr Mateusz Grzesiak jest przedsiębiorcą, trenerem i konsultantem. Ukończył studia magisterskie z prawa oraz psychologii, jest doktorem nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Szkoli międzynarodowo od ponad 14 lat w 7 językach. Pomaga ludziom i organizacjom osiągnąć zaplanowane cele poprzez dostarczanie narzędzi komunikacyjnych w obszarach biznesu i życia osobistego. : sprzedaży i marketingu, samorealizacji i relacji, kultury i wartości, przywództwa i zarządzania. Jego zainteresowania naukowe dotyczą szeroko rozumianego brandingu w mediach społecznościowych.

Rafał Masny

Rafał Masny

Współtwórca Abstrachuje.TV najpopularniejszego polskiego kanału na YouTube. Współzałożyciel firmy Abstra. Od 6 lat aktywny uczestnik i obserwator polskiego rynku internetowego wideo oraz influencer marketingu.

Artur Kurasiński

Artur Kurasiński

Przedsiębiorca skupiony na wspieraniu i inwestowaniu w projekty technologiczne. Mentor na międzynarodowych konkursach startupowych (między innymi: Seedcamp, Labstar, DemoCamp, Intel Challenge, i StartupFest czy UPC Think Big), poczytny i wpływowy bloger oraz aktywny komentator branżowy. Współtwórca cyklu spotkań dla młodych przedsiębiorców Aula Polska oraz nagród Aulery. Jeden z sygnatariuszy „Warsaw Startup Space” (obok Miasta Stołecznego Warszawa i Giełdy Papierów Wartościowych). W rankingu magazynu BRIEF „Kreatywni 2015” sklasyfikowany na 4 miejscu w Polsce. Artur często gości na łamach Gazety Wyborczej oraz zapraszany jest przez TVN, CNBC, Polskie Radio czy TokFM. Na co dzień doradza i konsultuje biznesy i inicjatywy związane z nowymi technologiami.

Peter Häfner

Peter Häfner

Dyrektor w Engage AG, prowadzący działalność konsultingową dla publicznych i prywatnych klientów w Niemczech w zakresie zarządzania innowacjami i komercjalizacji technologii. Jego głównym celem są projekty dotyczące stymulacji i wsparcia spin-offów technologicznych uczelni wyższych i instytucji badawczych. Przed dołączeniem do Engage AG w 2010 r. Peter Häfner studiował fizykę i administrację biznesu na Politechnice w Chemnitz. Pierwsze doświadczenia w zakresie przedsiębiorczości zdobywał w latach 90-tych, zakładając i prowadząc firmę w sektorze społecznym. Od 2005 r. Peter Häfner był odpowiedzialny za tworzenie struktur umożliwiających sprawne identyfikowanie technologii o istotnym znaczeniu handlowym oraz wspieranie spin-offów szczególnie ukierunkowanych na technologię.

Rene Tõnnisson

Rene Tõnnisson

Członek zarządu Baltic Innovation Agency (BIA). Zdobył znaczące doświadczenie w zarządzaniu innowacjami i rozwoju klastrów, będąc członkiem zarządów Tartu Science Park, Tartu Biotechnology Park, Buildit Accelerator, Buildit Invest, Smart City Lab, Institute of Baltic Studies i Connect Estonia. Był odpowiedzialny za szeroką gamę międzynarodowych i estońskich projektów związanych z innowacjami, technologią i biznesem, a obecnie jest także ambasadorem WATIFY i Startup Europe. Jest także aktywnym aniołem biznesu i członkiem Estonian Business Angel Network EstBAN, a także inwestorem i członkiem zarządu kilku funduszy inwestycyjnych. Uzyskał tytuł magistra administracji publicznej i polityki na Uniwersytecie w Tartu w Estonii oraz Certificat d’Etudes Politiques z Institutu d’Etudes Politiques de Strasbourg (Sciences Po), Université de Robert Schuman. Studiował także na University of Cambridge i European University Institute.

Artur Perwenis

Artur Perwenis

Byly tłumacz i programista. Od kilku lat manager w firmach usługowych i produktowych z branży IT (outsourcing i product development). Amator obserwacji nieba nocą przez teleskop.

Katarzyna Opiekulska

Katarzyna Opiekulska

Dyrektor Zarządzająca w LSJ HR Group, firmie świadczącej usługi doradztwa personalnego, rekrutacji, pracy tymczasowej, szkoleń i konsultingu. Z wykształcenia socjolog, doradca zawodowy. Prezes fundacji rynku pracy Talent &Kariera. Inicjatorka programu Młodzi na Start, którego celem jest wsparcie młodych ludzi w wejściu na rynek pracy, promocja szkolnictwa zawodowego oraz wzmocnienie kompetencji doradców zawodowych.

Anna Miśko

Anna Miśko

Od 2011 r. związana z home.pl, gdzie piastuje stanowisko Dyrektora Działu HR. Współzałożycielka think thanku HR Influencers High Potentials. Od 15 lat pracuje jako HRowiec w firmach z branży IT – branży niezwykle wymagającej, w której nie sposób stosować rozwiązania pudełkowe z zakresu HR. Jej zdaniem praca w HR to nieustanny dialog i łapanie perspektywy drugiej strony, czyli pracowników, managerów, biznesu. W pracy i w życiu kieruje się zasadą: komunikuj się otwarcie, wybieraj proste rozwiązania i szukaj dobrych intencji w każdym człowieku.

Angelika Muchowska

Angelika Muchowska

Specjalistka ds. komunikacji w KK Wind Solutions Polska. Absolwentka studiów kierunku filologii angielskiej realizowanych na Uniwersytecie Szczecińskim. Od ponad 5 lat działa w obszarze pracy nad wizerunkiem i promocją marki oraz planowania i wdrażania działań employer brandingowych w firmie produkcyjnej. Zadania, które realizuje to nie tylko Public Relations, ale również marketing rekrutacyjny, wspieranie komunikacji wewnętrznej oraz praca z social mediami. Jej pasją jest praca z mikrofonem a siłą, która napędza - publiczność! Występuje w roli konferansjera, moderatora oraz prezentera.

Małgorzata Ratajska-Grandin

Małgorzata Ratajska-Grandin

Jest Prezeską Geek Girls Carrots, globalnej społeczności przyciągającej kobiety do IT i współzałożycielką startupu Yagram Health działającego w sektorze zdrowia. W 2017 Małgosia za stworzoną aplikację mobilnej dla kobiet w ciąży otrzymała tytuł Innovators under 35, w konkursie organizowanym przez MIT Technology Review. W tym samym roku startup który współtworzyła został wybrany przez Philips do prestiżowego programu Healthworks. 2016 wygrała główną nagrodę w konkursie Bamboo Growth - Innowacyjny pomysł na biznes. Małgosia studiowała Nauki Polityczne na Uniwersytecie Warszawskim i Sciences Po Paris, jest również stypendystką rządu francuskiego i absolwentką Université Panthéon-Sorbonne. Mama dwóch cudownych córek Zosi i Julii, każdą wolną chwilę spędza na łonie natury. Zapalony żeglarz.

Daria Matyszewska

Daria Matyszewska

Od roku koordynuje kursy programowania w Szczecinie z ramienia software development academy. Od trzech lat działa w organizacji Geek Girls Carrots, zachęcając kobiety do rozpoczęcia swojej przygody w branży IT. Magister zarządzania, laureat konkursu “Przystanek Sukces - biznes w Szczecinie się opłaca”. Pasjonatka marketingu, interesuje się wpływem nowych kanałów komunikacji na społeczeństwo.

Justyna Wasilewska

Justyna Wasilewska

Z wykształcenia dietetyk, zawodowo związana z branżą IT. Podczas urlopu macierzyńskiego rozpoczęła naukę programowania, aby zdobyć wymarzony zawód. Od 9 miesięcy Project Manager w szczecińskiej firmie Grupa.IT. Od dwóch lat jako wolontariuszka Geek Girls Carrots pomaga innym kobietom, które widzą szansę na rozwój w branży IT. Organizuje w Szczecinie warsztaty programistyczne dla zupełnie zielonych oraz pomaga im w wyborze ścieżki rozwoju. Prywatnie mama trzech córek, które uczy, że dla kobiet nie ma rzeczy niemożliwych.

Aleksandra Misiura

Aleksandra Misiura

Od trzech lat przewodzi Karotkom w Szczecinie, jako wolontariuszka organizuje regularne spotkania dla dziewczyn, które kochają nowe technologie inspirując do podejmowania nowych wyzwań. Sama, w życiu zawodowym, od prawie dwóch lat koordynuje działania IT, partnerów w ramach International Confederation of Futebol de Salao - franczyzodawcy szkółek piłkarskich Socatots oraz Brazilian Soccer School. W wolnych chwilach fotografuje, biega, gotuje lub tańczy salsę.

Gosia Dziembaj

Gosia Dziembaj

Projektantka, współwłaścicielka marki Foonka i autorka bardzo charakterystycznych wzorów tkanin imitujących naturę. Ukończyła wydział Informatyki Politechniki Szczecińskiej i przez kilka lat zajmowała się projektowaniem graficznym, jednak zamiłowanie do wzornictwa i chęć tworzenia nieszablonowych produktów skierowało jej karierę na ścieżkę designu. Laureatka wielu prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa w tym German Design Award, European Product Design Award, Make Me! oraz Design Open Space.

Marcin Pleskacz

Marcin Pleskacz

Twórca firmy Escape Room Supplier zajmującej się projektowaniem i produkcją elektroniki dla escape roomów. Wcześniej kierownik projektów w dużych firmach produkcyjnych. Fanatyk lean manufacturing, zwinnego zarządzania projektami, masowego robienia biznesplanów do każdego pomysłu i dobrej kawy. Aktualnie zajmujący się problematyką optymalnego skalowania przedsiębiorstw.

Maciej Roth

Maciej Roth

Współzałożyciel firmy AEROSIZE – tworzącej system poduszki lawinowej o innowacyjnej hybrydowej konstrukcji, dzięki wsparciu JEREMIE SEED CAPITAL Województwa Zachodniopomorskiego Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Projektant i freerider (snowboard,splitboard), członek zespołu projektu badawczo-rozwojowego „AEROSIZE Hybrydowe Poduszki Ratunkowe” realizowanego przy wykorzystaniu Funduszy Europejskich za pośrednictwem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Marcin Skonieczny

Marcin Skonieczny

Patronite, Dige. Ogólny nadzór poprzez zaufanie, błogosławieństwo dobrego działania. To jego najważniejsze kompetencje. Jego codziennością jest opieka na projektami informatycznymi, co przeradza się także w aktywne uczestnictwo w organizacjach branżowych.

Andrzej Przewoda

Andrzej Przewoda

Andrzej Przewoda, ur. 1971 r., politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 2007 r. Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie, odpowiedzialny za regionalną politykę rynku pracy oraz wdrażanie programów finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Członek komitetów monitorujących największe programy współfinansowane ze środków EFS w Polsce – Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego 2007 - 2013 oraz 2014 – 2020. Specjalista w obszarze rynku pracy, funduszy unijnych.

Maciej Kafel

Maciej Kafel

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na kierunku Finanse i Bankowość. Od 2015 roku Specjalista ds. Poręczeń w POLFUND Fundusz Poręczeń Kredytowych S.A.

Kamil Zieliński

Kamil Zieliński

Ekspert ds. rynku pracy i cudzoziemców. Właściciel najszybciej rozwijającej się agencji zatrudnienia na Pomorzu Zachodnim 7 HR - always be better, specjalizującej się w rekrutacji obcokrajowców. Dyrektor Przedstawicielstwa Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej w Szczecinie. Prezes Fundacji 2BeFair, której celem jest edukowanie przedsiębiorców na temat legalnego zatrudniania obcokrajowców, a także uświadomienie związanych z tym wymiernych korzyści społeczno – ekonomicznych. Słuchacz studiów Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Doktorant na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. W swojej pracy doktorskiej bada lokalny rynek pracy. Ponadto pasjonat filozofii KaiZen i dobrze rozumianego minimalizmu.

Miłosz Wieczorek

Miłosz Wieczorek

Absolwent dziennikarstwa. Pracował dla jednej z największych sieci radiowych w Polsce. Współpracował z kilkoma stacjami radiowymi i telewizyjnymi, by ostatecznie zmienić branżę. Obecnie pracuje dla Huuuge Games, jednej z najszybciej rozwijających się firm w branży gier mobilnych.

Rejestracja

Pobierz regulamin

Imię i nazwisko

Stanowisko

Nazwa firmy / instytucji

NIP

Adres e-mail

Telefon (opcjonalnie)

Rodzaj posiłku

Rodzaj zgłaszającego